Ajurvéda

- rovnováha těla a mysli - 

Ajurvéda

AJURVÉDA je tradiční indická medicína stará více než pět tisíc let. Jedná se o celostní léčebný systém, který harmonizuje tělo, ducha i mysl a pomáhá obnovit vnitřní harmonii a rovnováhu. 

AJURVÉDA neléčí nemoc jako takovou, ale hledá příčinu. Ekzémy, ženské potíže, neplodnost zažívání, nespavost, úzkosti, deprese, hypertenze, záněty a další vnímá pouze jako projevy nerovnováhy, nikoliv jako samotnou nemoc. 

AJURVÉDA popisuje tři základní energie v těle člověka, jako tzv. dóši - Váta, Pitta, Kapha, které když nejsou v rovnováze, projevují se nemocí. Proto se ajurvéda zaměřuje na harmonizaci těchto dóš. 

Jednou z technik, jak docílit harmonizaci dóš je očistná ( detoxikační ) technika PANCHAKARMA


Panchakarma

PANCHAKARMA je unikátní ájurvédský systém očistných terapií, který je velmi intenzivní a transformační. Je to očista těla od všech nežádoucích toxinů a následné nastolení rovnováhy v těle.     

PANCHAKARMA zahrnuje pět přírodních metod očisty, které tělo intenzivně detoxikují a zároveň vyrovnává dle dané konstituce všechny tři dóši: Vata, Pitta a Kapha.  

PANCHAKARMA se skládá z přípravy, vlastního procesu očištění a následné regenerace. Příprava je zaměřena na aktivaci zažívacího procesu a tím i celého organismu. Vlastní proces očisty má tři fáze: oddělení toxinů od zdravé tkáně, nasměrování a sběr toxinů v zažívacím traktu a konečně jejich odstranění. 

PANCHAKARMA je léčebný proces, který je potřebuje svůj čas. Osoba která panchakarmu podstupuje, musí veškerou energii věnovat léčebnému procesu. Prostředí, klid a důvěra v terapeuty je nezbytná pro úspěch panchakarmy. 


Srí Lanka

SRÍ LANKA je po Indii druhou kolébkou Ajurvédy. Ta se zde předává z generace na generaci již 3000let. Pro očistné procedury má Srí Lanka ideální podnební pásmo.