+420 777 279 273 / info@ajurvedskepobyty.cz

Ajurvéda

je tradiční indická medicína stará více než pět tisíc let, jejíž druhou kolébkou je Srí Lanka.

AJURVÉDA

AJURVÉDA je tradiční indická medicína stará více než pět tisíc let. Jedná se o celostní léčebný systém, který harmonizuje tělo, ducha i mysl a pomáhá obnovit vnitřní harmonii a rovnováhu.

AJURVÉDA neléčí nemoc jako takovou, ale hledá příčinu. Ekzémy, ženské potíže, neplodnost zažívání, nespavost, úzkosti, deprese, hypertenze, záněty a další vnímá pouze jako projevy nerovnováhy, nikoliv jako samotnou nemoc.

AJURVÉDA popisuje tři základní energie v těle člověka, jako tzv. dóši – Váta, Pitta, Kapha, které když nejsou v rovnováze, projevují se nemocí. Proto se ajurvéda zaměřuje na harmonizaci těchto dóš.

Jednou z technik, jak docílit harmonizaci dóš je očistná ( detoxikační ) technika PANCHAKARMA

Panchakarma

PANCHAKARMA je unikátní ájurvédský systém očistných terapií, který je velmi intenzivní a transformační. Je to očista těla od všech nežádoucích toxinů a následné nastolení rovnováhy v těle.

PANCHAKARMA zahrnuje pět přírodních metod očisty, které tělo intenzivně detoxikují a zároveň vyrovnává dle dané konstituce všechny tři dóši: Vata, Pitta a Kapha.

PANCHAKARMA se skládá z přípravy, vlastního procesu očištění a následné regenerace. Příprava je zaměřena na aktivaci zažívacího procesu a tím i celého organismu. Vlastní proces očisty má tři fáze: oddělení toxinů od zdravé tkáně, nasměrování a sběr toxinů v zažívacím traktu a konečně jejich odstranění.

PANCHAKARMA je léčebný proces, který je potřebuje svůj čas. Osoba která panchakarmu podstupuje, musí veškerou energii věnovat léčebnému procesu. Prostředí, klid a důvěra v terapeuty je nezbytná pro úspěch panchakarmy.

Individulní pobyty

All inclusive ajurvédský pobyt, ušitý na míru vašim potřebám a v termínu, který vám vyhovuje.

Skupinové pobyty

Chcete jet na ajurvédský pobyt, ale netroufáte si sami kvůli jazykové bariéře nebo zkušenostem?