+420 777 279 273 / info@ajurvedskepobyty.cz

Reportáž z ajurvédského pobytu

Naše klientka LUCIE s Vámi bude sdílet svoji zkušenost s Ajurvédským pobytem na Srí Lance. Odjet na Srí Lanku zažít si Ajurvédský pobyt - Panchakarmu, se rozhodla proto, aby očistila tělo i mysl a spojila se hlouběji sama se sebou.

LUCIE je Osobní koučka a Kraniosakrální terapeut. Neustále na cestě seberozvoje a učení se každodenností skrze zážitky a pozorováním. 

A zde už je její první report

Cesta z Prahy byla sice dlouhá, ale pohodlná. Letí se z Prahy do Dubaje 6h, v Dubaji čekáte 3h, přesun na druhé letadlo byl ve stejné hale, za 15min jsem byla u odbavení. Měla jsem čas podívat se kolem na obchůdky i na dobrou kávu (Poslední před Panchakarmou, protože v detoxu se káva nepije).  Z Dubaje dalších cca 5,5 hodiny letu do Kolomba. 

V Kolombu, jen co vystoupíte z letadla, pohladí vás teplý vánek a vlhkost tropického počasí. Já to prostě miluju! Každý se tu na vás usmívá. U východu čekal zástup řidičů. Každý drží cedulku se jménem. Hledala jsem svého řidiče, kterého jsem brzy našla. Řidič pomůže s bagáží, nabídne vodu a odvede Vás k autu. Toto všechno zařizuje cestovní agentura Ajurvédské pobyty v rámci svých služeb – a to velmi spolehlivě. 

Cesta autem byla krásná, se zastávkou na čaj, a trvala cca 3h. Viděla jsem kus Srí Lanky. Cítila jsem se bezpečně, lidé jsou tu vstřícní a turistům pomáhají.

V Isolabelle mě uvítala sama majitelka a po občerstvení místním kokosákem, jsem se ubytovala. Pokoje jsou čisté, prostorné, postele mají moskytiéru.

Po obědě a krátkém odpočinku jsem navštívila Ajurvédskou lékařku. Léty zkušená lékařka se mnou vedla rozhovor, vyptávala se na všechno možné. Pak provedla typickou ajurvédskou diagnostiku – dle pulsu, zbarvení pokožky, očí, jazyka a celkového vzhledu. Ajurvédští lékaři jsou také dobří psychologové a umí číst mezi řádky. Obdržela jsem rozpis procedúr a šla na první treatment – masaž hlavy, krku a šíje – po dlouhé cestě to bylo Boží!

Nyní je večer, oči se mi zavírají únavou po dlouhé cestě, ale už teď vím, že jet sem, bylo skvělé rozhodnutí!!!